0

5 rožių priežiūros po žiemos paslaptys

Pavasaris - tai metas, kai sodas atgyja, o rožės - mūsų žaliųjų erdvių karalienės - su nauja jėga pradeda naują sezoną. Kad jų spindesiu galėtume džiaugtis ištisus metus, turime jomis pasirūpinti ankstyvą pavasarį. Sužinokite apie pagrindines priežiūros procedūras, kurios padės jūsų rožėms žydėti visu grožiu.

Pašalinkite žiemos dangą ir atlikite sanitarinį genėjimą

Pirmas žingsnis, kurį reikia atlikti pažadinus rožes iš žiemos miego, - atsargiai nuimti jų žieminius apklotus. Tai reikėtų padaryti iš karto, kai tik praeina šalnų pavojus, paprastai kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje. Taip yra todėl, kad per ilgai palikus uždengtus dangalus galima susirgti grybelinėmis ligomis arba apsinuodyti augalais.

Tada ateina sanitarinio genėjimo metas. Atidžiai apžiūrėkite kiekvieną krūmą ir pašalinkite ligotus, nušalusios, nudžiūvusius ar pažeistus ūglius. Genėdami visada stenkitės pasiekti sveikus audinius, pjaukite įstrižai, kad lietaus vanduo galėtų laisvai nutekėti, o ne kauptis ant nupjautų ūglių.

5 rožių priežiūros po žiemos paslaptys

Rožių genėjimas - pagrindinė pavasario procedūra

Kai krūmai bus išvalyti nuo negyvų šakelių, galėsite pradėti genėti. Tačiau nepamirškite, kad genėjimo būdas priklauso nuo konkrečios sode auginamos rožės rūšies. Dideliais žiedais žydinčioms rožėms, kambarinėms, parko ir vijoklinėms rožėms reikia šiek tiek kitokio genėjimo būdo.

Stambiažiedės rožės

Šių kilnių veislių, žydinčių ryškiais pavieniais žiedais, žiedus pjaukite žemiausiai - šiek tiek aukščiau 3-4 šakučių arba apie 20 cm virš žemės. Taip išaugs stiprūs, sveiki stiebai, pasipuošę dideliais žiedais. Stambiažiedės rožės kurių žiedai neturi būti skinami, galima genėti šiek tiek aukščiau - virš 5-8 kuokštelių arba apie 30-40 cm.

5 rožių priežiūros po žiemos paslaptys

Puokštė rožių

Puokštines rožes karpykite panašiai kaip ir stambiažiedes rožes, tik palikite šiek tiek daugiau ūglių ant krūmo - apie 5-10. Pjaukite virš 5-8 akutės.

Parkas ir vijoklinės rožės

Parko veislių, kurios stipriai auga, žydi kartą per metus ant dvejų metų ir senesnių ūglių, pavasarį nereikia genėti, tik sanitariškai ir atjauninti. Kita vertus, pakartotinai žydinčioms rožėms pavasarį reikia patrumpinti maždaug 1/3 ūglių ilgio, o sezono metu pašalinti žiedus.

Vijoklines rožes genėkite saikingai, palikdami daugumą sumedėjusių ūglių. Veislių, kurios žydi vieną kartą per metus, palikite be genėjimo, o tų, kurios žydi du kartus, šoninius ūglius virš 2-5 akių nukirpkite ir pašalinkite 1-2 seniausius ūglius prie pagrindo.

Pavasarinis rožių tręšimas - gyvybingumo suteikimas

Pavasarinis rožių tręšimas yra ne mažiau svarbus nei genėjimas. Po žiemos augalai būna nusilpę, todėl jiems reikia papildomos paramos, kad atsigautų, vešliai augtų ir gausiai žydėtų.

Pirmą kartą tręšti reikėtų anksti pavasarį, vos nuėmus žiemos dangas, kai rožės pradeda aktyviai augti. Idealus rožių trąšos yra tos, kuriose gausu azoto, fosforo, kalio ir mikroelementų, pavyzdžiui, magnio ir geležies. Šios sudedamosios dalys skatins sveiką žaliosios masės, šaknų sistemos vystymąsi ir stiprins augalų imunitetą.

Patartina iki vasaros pabaigos kas 4-6 savaites iš eilės tręšti rožes trąšomis, kad jos augtų visą vegetacijos sezoną. Taip pat galima naudoti ilgo veikimo trąšas, kad palaipsniui išsiskirtų reikalingos sudedamosios dalys ir būtų skatinamas gausus žydėjimas.

Mulčiavimas ir reguliarus laistymas

Be pagrindinių procedūrų, tokių kaip genėjimas ir tręšimas, turime nepamiršti ir kitų svarbių veiksmų, kad užtikrintume optimalias rožių augimo sąlygas.

Verta pasirūpinti, kad žemė aplink krūmus būtų mulčiuota. Mulčias ne tik palaiko dirvožemio drėgmę, bet ir apsaugo šaknis nuo ekstremalių temperatūrų bei mažina piktžolių augimą. Žievė, kompostas arba specialūs mulčiavimo kilimėliai yra puikios medžiagos.

Rožes taip pat reikia reguliariai laistyti, ypač sausringais laikotarpiais. Tačiau nepersistenkite su laistymu, nes per didelis kiekis gali sukelti grybelines ligas. Geriausia nukreipti vandens srautą į šaknis, o ne į lapus ar žiedus.

5 rožių priežiūros po žiemos paslaptys

Apsauga nuo kenkėjų ir ligų

Pavasarinė rožių priežiūra - tai ne tik genėjimas, tręšimas ir laistymas. Taip pat nepamirškime apsaugoti augalų nuo kenkėjų ir ligų. Sistemingai stebėdami krūmų būklę ir greitai reaguodami į pastebėtas problemas, išvengsime rimtesnių komplikacijų.

Pastebėjus ligų ar kenkėjų požymių, reikia nedelsiant naudoti atitinkamus apsauginius preparatus. Taip pat verta nepamiršti švelniai išpurenti aplink rožes esančią dirvą, kad šaknys lengviau pasisavintų vandenį ir maistingąsias medžiagas.

Rožių priežiūra po žiemos - tai kelių etapų procesas, reikalaujantis kantrybės ir reguliarumo. Teisingas genėjimas, reguliarus tręšimas, tinkamas laistymas, mulčiavimas ir apsauga nuo kenkėjų bei ligų - tai pagrindiniai veiksmai, nuo kurių priklauso jūsų rožių sveikata ir gausus žydėjimas.

Atminkite, kad kiekvienos rūšies rožėms gali būti keliami šiek tiek kitokie reikalavimai, todėl priežiūros metodus verta pritaikyti konkrečioms jūsų veislėms. Tik tada jūsų sodas pražys visomis spalvomis ir kvapais, o rožės taps tikra jūsų sodo puošmena.

Paskelbtas: 17 gegužės mėn. 2024
Rodomas: 34
(Balsai: 0, Įvertinimai: 0)
Palikite atsiliepimą
Nuomonė
Pridėti vieną ar daugiau failų
    mc visa dhl dpd