0

Atraskite balkono gėlių magiją: nuo sėjos iki žydėjimo

Atėjus pavasariui sodininkai galvoja, kaip gražiomis gėlėmis papuošti balkonus ir terasas. Tačiau, užuot išleidę daugybę pinigų paruoštiems sodinukams, apsvarstykite galimybę auginti augalus iš sėklų. Tai ne tik žavus hobis, bet ir puikus būdas sutaupyti daug pinigų.

Atraskite balkono gėlių magiją

Balkono gėlės: investicija į džiaugsmą ir grožį

Nors pirkti paruoštus augalus gali atrodyti patogiau, sėjant savo balkono gėles yra daug privalumų. Visų pirma, iš vieno sėklų pakelio galite gauti iki 50 sveikų, vešliai žydinčių augalų. Tai labai daug sutaupoma, palyginti su parduotuvėse parduodamų sodinukų, kurių kaina dažnai siekia keliolika zlotų už vienetą, kaina. Be to, jų auginimas patiems yra nepaprastai naudinga patirtis, leidžianti stebėti augalų vystymąsi nuo pat pradžių.

Keletas svarbių patarimų

Viso darbo sėkmei labai svarbu ne tik parinkti tinkamus augalus, bet ir tinkamai juos pasėti bei prižiūrėti dygstančias gėles. Atminkite šiuos dalykus:

  • Reguliariai tikrinkite dirvožemio drėgnumą paliesdami jį pirštu. Jei viršutinis sluoksnis pradeda džiūti, švelniai palaistykite augalus, vengdami pertekliaus.

  • Temperatūra taip pat svarbi dygimo procesui. Aukšta, apie 18-22 °C temperatūra skatina greitą ir sveiką augimą. Patartina talpyklas su sėklomis pastatyti šiltoje patalpoje, tačiau vengti tiesioginio karšto šilumos šaltinio, kad nepakenktumėte jautriems dygstantiems augalams.

  • Taip pat svarbu augantiems augalams skirti pakankamai vietos. Kai jie pradeda storėti, retinami arba persodinami į didesnius indus, kad turėtų pakankamai vietos augti ir vystytis.

  • Sudygusiems daigams reikia daug natūralios šviesos, kad jie gerai vystytųsi. Geriausia juos statyti gerai apšviestoje vietoje, pavyzdžiui, į pietus nukreiptoje palangėje. Jei natūralios šviesos nepakanka, verta naudoti fitolentes, kad būtų užtikrinta reikiama šviesa.

  • Venkite dirvos išdžiūvimo ir pertręšimo, nes abu šie veiksniai gali neigiamai paveikti augalų vystymąsi.

Geriausių balkono gėlių pasirinkimas sėjai

Artėjant pavasariui verta pagalvoti, kokias balkono gėles sėti pirmiausia. Čia apžvelgiamos populiariausios rūšys, kurias galima sėti nuo ankstyvo pavasario:

Koleus Plumego

Jei norite balkone auginti plunksninį koleusą, kovo mėnesį sėklas pasėkite į drėgną 0,3 cm gylio dirvą. Dirvą reguliariai drėkinkite, venkite perlaistyti. Kai daigai pasieks reikiamą dydį, persodinkite juos į didesnius vazonus arba į balkoną ir džiaukitės jų grožiu ir spalvomis. Koleus toleruoja saulėtą ir pusiau pavėsingą vietą.

Pelargonijos (Pelargonium)

Pelargonijos yra neabejotinos balkonų gėlių karalienės, vertinamos dėl spalvų ir formų įvairovės. Šių augalų sėklas geriausia sėti vasario arba kovo mėnesį. Pelargonijoms patinka šviesios vietos ir saikingas laistymas, tačiau nepamirškite, kad jos jautrios šalčiui, todėl anksti pavasarį jas reikia apsaugoti. Jos žydi nuo vasaros pradžios iki vėlyvo rudens.

Atraskite balkono gėlių magiją

Petunijos ir Surfinijos (Petunia)

Kita mėgstamiausių balkoninių gėlių grupė - petunijos ir surfinijos. Šių augalų sėklas patartina sėti kovo mėnesį, o joms sudygus perkelti ant saulėtos palangės. Petunijas ir surfinijas reikia reguliariai tręšti ir laistyti, tačiau sodraus žydėjimo efektas to vertas. Jos gausiai žydi nuo pavasario iki vėlyvo rudens.

Nuolat žydinčios begonijos (Begonia semperflorens)

Nuolat žydinčios begonijos - idealus pasirinkimas tiems, kuriems reikia ilgai ir gausiai žydinčių augalų. Jos sėklas geriausia sėti vasario mėn., o joms pasirodžius parūpinti šviesią, bet ne tiesiogiai saulėtą vietą. Begonijos pasižymi atsparumu ligoms ir kenkėjams, todėl jas lengva auginti. Jos žydi didžiąją vasaros sezono dalį, nuo pavasario iki rudens.

Nemesia

Tai neakivaizdus, todėl unikalus balkono pasirinkimas. Jos privalumas tas, kad į tikslinę vietą ji sėjama balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje. Jai reikia saulėtos arba pusiau pavėsingos vietos, žydi nuo birželio iki rugsėjo.

Cape Lobelia (Lobelia erinus)

Žalioji lobelija džiugina akį švelniais mėlynais žiedais visą vasarą iki pirmųjų šalnų rudenį. Tai puikus pasirinkimas balkonų vazonams ir pakabinamiems krepšeliams. Šio augalo sėklas patartina sėti kovo mėnesį, o jam išdygus perkelti į saulėtą arba pusiau pavėsingą vietą. Lobelija mėgsta reguliarų laistymą, tačiau substratas neturėtų būti permirkęs.

Blizgusis šalavijas (Salvia splendens)

Intensyviai raudonais arba violetiniais žiedais žydintis šalavijas - puikus pasirinkimas spalviniam balkono akcentui. Šio augalo sėklas geriausia sėti kovo mėnesį, o joms sudygus perkelti į saulėtą vietą. Šalavijus reikia reguliariai laistyti, jiems reikėtų parinkti gerai drenuotą substratą. Jis žydi didžiąją vasaros sezono dalį, iki vėlyvo rudens.

Dekoratyvinės saulėgrąžos (Heliantus annuus)

Dekoratyvinė saulėgrąža yra 50-80 cm aukščio augalas, žydintis liepos-rugsėjo mėnesiais. Sėklas geriausia sėti balandžio mėnesį, o sodinti gegužę, išlaikant 30-40 cm tarpueilius. Verta nepamiršti sėti 1-2 cm gylyje, gerai saulėtoje vietoje. Nykštukinės veislės geriausiai tinka balkonui arba terasai.

Žydrūnai (Ageratum houstonianum)

Meksikietiškasis ženšenis - tai augalas su mėlynais žiedynais, pasižymintis purumu ir nedideliu dydžiu. Žydėjimo metu jie neviršija 20 cm aukščio. Šio augalo sėklas patartina sėti kovo mėnesį, o joms išdygus perkelti į saulėtą arba pusiau pavėsingą vietą. Žydrūnai yra nereiklios ir atsparios, todėl puikiai tinka pradedantiesiems augintojams. Ji žydi nuo pavasario iki pirmųjų šalnų rudenį.

Impatiens walleriana (Impatiens walleriana)

Impatiens Valeriana - populiarus balkoninis augalas, vertinamas dėl ryškių ir įvairių žiedų spalvų. Šio augalo sėklas geriausia sėti vasario arba kovo mėnesį, priklausomai nuo klimato sąlygų. Impatiens mėgsta pusiau šešėlyje esančias vietas, apsaugotas nuo tiesioginių saulės spindulių. Jam taip pat reikėtų parūpinti šiek tiek drėgno substrato, todėl jį reikia reguliariai, bet saikingai laistyti. Žydi didžiąją vasaros sezono dalį, iki pirmųjų rudens šalnų.

Atraskite balkono gėlių magiją

Švytinti gazanija (Gazania × splendens)

Švytinti gazanija - tai gėlė, garsėjanti intensyviomis spalvomis. Dideli jos žiedynai žydi saulėtoje vietoje. Šio augalo sėklas geriausia sėti kovo mėnesį, o joms sudygus reikia daug šviesos ir šilumos. Gazanijas geriausia sodinti šiek tiek smėlingoje ir laidžioje dirvoje. Jie žydi didžiąją vasaros sezono dalį iki vėlyvo rudens.

Peru heliotropai (Heliotropium peruvianum)

Peru heliotropas - egzotiškas augalas, kurio balti žiedai skleidžia intensyvų, bet malonų kvapą. Jo sėklas geriausia sėti anksti pavasarį, kovo mėnesį. Heliotropas mėgsta šilumą ir šviesą, todėl jį reikia auginti saulėtoje vietoje. Žydi didžiąją vasaros sezono dalį iki pirmųjų šalnų rudenį.

Kobėjos (Cobaea scandens)

Kobėjos yra greitai augantis vijoklinis augalas, vertinamas dėl didelių kreminių arba violetinių varpelio formos žiedų. Šio augalo sėklas geriausia sėti vasario arba kovo mėnesį. Vijokliniam kobėjos reikia saulėtos ir nuo saulės apsaugotos vietos. Tai puikus pasirinkimas norintiems sukurti efektingą ir vešlią kompoziciją balkone. Žydi nuo vėlyvo pavasario iki rudens.

Kad ir kokias gėles pasirinktumėte, nepamirškite, kad kruopščiai iš sėklų užauginti augalai apdovanos jus gausiais ir ilgaamžiais žiedais, o pats auginimo procesas suteiks daug pasitenkinimo ir džiaugsmo.

Balkono ar terasos grūdinimas ir sodinimas

Rankomis iš sėklų išaugintas balkono gėles reikėtų persodinti į lauką, kai praeina šalnų pavojus. Paprastai tai būna gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje. Tačiau prieš tai jas reikia palaipsniui pripratinti prie lauko sąlygų - tai vadiname grūdinimu. Tai reiškia, kad augalai kasdien po kelias valandas paliekami lauke, palaipsniui didinant saulės spindulių ir oro sąlygų poveikį.

Balkoninių gėlių auginimas iš sėklų yra ne tik įdomus pomėgis, bet ir puikus būdas sutaupyti daug pinigų. Balkoninės gėlės - patikimas pasirinkimas, kuris ne tik pagražins mūsų erdvę, bet ir suteiks teigiamos energijos bei motyvacijos auginimo procesui. Gera žinia ta, kad daugumą jų galima nesunkiai užauginti patiems iš sėklų, o stebėti, kaip maža sėkla išauga į augalą su nuostabiais žiedais, yra išties naudinga. Parašykite komentaruose, kokius augalus auginate savo balkone!

Paskelbtas: 22 gegužės mėn. 2024
Rodomas: 21
(Balsai: 0, Įvertinimai: 0)
Palikite atsiliepimą
Nuomonė
Pridėti vieną ar daugiau failų
    mc visa dhl dpd