0

Geriausi spygliuočiai sodui

Sunku pervertinti dekoratyvinių spygliuočių žavesį. Tai universalaus pobūdžio augalai, leidžiantys sukurti įvairias bet kokio stiliaus kompozicijas. Tiek egzotiški spygliuočiai, tiek labiau mūsų kraštui būdingos veislės turi nemažai privalumų. Apie tai, kokius spygliuočius pasirinkti sodui, kurie bus geriausi ir kuo jie skiriasi, sužinosite iš šio straipsnio.


Sodo spygliuočiai ir jų privalumai

Niekam nereikia įtikinėti, kad šios rūšies augalai yra puikus sprendimas bet kokiam sodui. Jas vertina ir aistringi sodininkai, ir tie, kurie nori susikurti mažiausiai pastangų reikalaujančią poilsio erdvę. Tačiau yra ir daugiau priežasčių, kodėl dekoratyvinius spygliuočius į savo aplinką galima įtraukti.

 1. Tačiau yra ir daugiau priežasčių, kodėl į savo aplinką turėtumėte įveisti dekoratyvinius spygliuočius. Ant intensyviai žalių šakelių ir spyglių nusėdęs šaltis ar sniegas sukuria pasakišką atmosferą.
 2. Jie nemeta lapų – tai svarbus privalumas skubantiems. Tuose soduose, kuriuose karaliauja spygliuočiai, rudenį nereikia grėbti lapų.
 3. Jie nereiklūs – daugumai spygliuočių yra labai maži dirvožemio ir vietos reikalavimai. Netgi nesunku rasti tinkamų spygliuočių, kuriems visiškai pakanka nedidelės saulės dozės. Daugelis jų puikiai tiks skurdžiose, smėlio ar molingose dirvose.
 4. Jie yra įvairūs - gali atrodyti, kad įvairovės yra gana mažai. Nieko negali būti blogiau! Sėkmingai išsirinksite mažam sodui idealiai tinkančius siaurus spygliuočius, taip pat greitai ar lėtai augančias, egzotiškas ir spalvingas veisles.

Populiariausi greitai augantys spygliuočiai sode

 • Vakarų ežiuolė (tujos) Smaragdas - tai augalas, pasižymintis itin greitu augimu. Todėl greitai išaugina stiprius, ilgus ūglius ir greitai pasiekia pakankamą aukštį. Papildomas privalumas – lengvas auginimas. Tai ne tik greitai augantys spygliuočiai sode, bet ir visus metus džiuginantys akį savo smaragdiniu atspalviu.
 • Kaibab dygliuotoji eglė - nors jos augimo stiprumas šiek tiek silpnesnis nei paprastosios eglės, jis vis tiek stiprus ir lemia, kad augalas per palyginti trumpą laiką sutankėja ir pasiekia privatumą užtikrinantį aukštį.
 • Korėjos eglė – nors jos spygliai yra gana tipiško giliai žalios spalvos atspalvio, suaugęs medis išaugina labai įspūdingus pilkai melsvus spurgus.


Spalvingi spygliuočiai sodui

 • Pfitzer Gold Star kadagiai - tai įdomūs dekoratyviniai augalai su neįprasta, auksine spalva. Jų aukštis siekia iki 100 cm, todėl tai ne tik spalvingi sodo spygliuočiai, bet ir žemi spygliuočiai, leidžiantys kurti daugiaaukštes kompozicijas.
 • Cypress Saffron Spray - nedidelis, rutulio formos krūmas. Intensyviai žali stiebai yra išmarginti geltonomis dėmėmis, kurios ją išskiria iš kitų veislių.

Siauri spygliuočiai mažam sodui

 • Ellwoods Pillar Cypress - tai žemi spygliuočiai, kurie po 10 metų pasiekia tik 1 metro aukštį. Kartu, kaip ir dera siauram spygliuočiui, jie sode užima nedaug vietos ir yra aukštaūgiai.
 • Vidutinio aukščio kukmedis „Wojtek“ - stulpinės formos ir tik praėjus 10 metų po pasodinimo pasiekia maždaug 2 metrų aukštį. Tai lenkiška veislė su įdomiu, tamsiu žalios spalvos atspalviu.
 • Paprastasis kukmedis Fastigiata – tai dar vieni siauri ir žemi spygliuočiai, kurie ne tik auga lėtai, bet ir nereikalauja per daug priežiūros procedūrų.

Nepriklausomai nuo to, ar savo sodui renkatės spalvingus ar egzotiškus spygliuočius, visada galite pasikliauti geriausiais „GradinaMax“ pasiūlymais. Kurios veislės gerai prigijo jūsų sode? Būtinai parašykite komentare!


Paskelbtas: 18 liepos mėn. 2022
Rodomas: 639
(Balsai: 0, Įvertinimai: 0)
Palikite atsiliepimą
Nuomonė
Pridėti vieną ar daugiau failų
  mc visa dhl dpd