0

Gegužė sode: ką gegužės mėnesį veikti sode ir darže?

Paskutinis pavasario mėnuo yra pats darbingiausias sodininkų laikas. Būtent gegužę tenka atlikti daugiausia fizinių pastangų reikalaujančių darbų. Reikia iškasti lysves, pasodinti daug sodinukų, persodinti daržoves ir gėles ir atlikti dešimtis kitų neatidėliotinų darbų. Kad viską atliktumėte laiku ir nieko nepraleistumėte, parengėme jums išsamų sodo ir daržo darbų kontrolinį sąrašą.

Ką gegužės mėnesį turėtumėte nuveikti uogyne?

Apsaugokite braškes nuo braškių erkių ir braškių vaisėdžių. Naudokite biologinius preparatus, nes netrukus pasirodys vaisiai, o sunkiosios cheminės medžiagos ilgai išliks lapuose, stiebuose ir vaisiuose. Pavyzdžiui, galite naudoti Fitoverm - jis netoksiškas.

Nuo miltligės ir dėmėtligės krūmus galite purkšti tokiais preparatais kaip Horus, Trichodermin arba Fitosporin.

Aviečių, serbentų ir kitų uogakrūmių taip pat reikia apdoroti apsauginėmis priemonėmis. Skaniais vaisiais mėgaujasi ne tik žmonės, bet ir kenkėjai. Todėl vaikščiokite aplink su purkštuvu ir apsaugokite krūmus tokiais preparatais kaip Fitoverm, Acarine ar kitomis kompleksinėmis priemonėmis.

Po krūmu išpurkškite Borofoską 20 g doze 10 litrų vandens. Taip pat galite naudoti Magbor pagal gamintojo nurodymus.

ką gegužės mėnesį veikti sode ir darže?

Darbų planas vaismedžių sode

Naudokite lipnias juostas nuo skruzdėlių ir amarų ant vaismedžių. Tai padės atsikratyti daugelio kenkėjų problemų. Paimkite lininio maišelio gabalėlį, apvyniokite du kartus aplink kamieną ir tvirtai užriškite. Ant maišelio uždėkite polietileno sluoksnį, o tada ant jo užtepkite deguto arba medžio dervos. Ši apsauga neleis skruzdėlėms ir kitiems žemės kenkėjams lipti į viršų.

Aplink kamieną uždenkite žemėje esančią erdvę. Galite naudoti kompostą, durpes, šiaudus ar kitą mulčią, kuris sulaikys drėgmę ir papildomai bus gera trąša.

Nepamirškite apsaugoti medžių nuo žievėgraužių ir kitų kenkėjų. Galite naudoti specialius tam skirtus preparatus, kurie yra labai veiksmingi.

Sodinkite naujų veislių vaismedžius. Kad derlius būtų stabilus ir gausus, turite plėsti sodą ir sodinti naujas produktyvias veisles.

ką gegužės mėnesį veikti sode ir darže?

Darbas gėlyne

Lysvėse sodinkite jurginus ir gladiolas. Joms jau pakankamai šilta.

Į žemę persodinkite vienmečių gėlių daigus.

Tręškite daugiamečius žydinčius augalus lysvėse. Naudokite kompleksines trąšas, kuriose vyrauja azotas.

Padalykite alyvas. Tai galima daryti gegužės antroje pusėje.

Pasėkite vienmečių gėlių sėklas į žemę. Pasirinkite tas rūšis, kurias galima auginti nedalijant.

Tręškite veją. Kad žolė džiugintų sodria žaluma, pavasarį tiesiai ant žolės reikia išbarstyti azoto trąšų. Jos ištirps ir maistinės medžiagos pateks į dirvą su lietaus vandeniu arba laistymo metu.

Gali atrodyti, kad gegužę darbams sode ir sklype nėra galo. Yra tūkstančiai užduočių, kurias reikia atlikti laiku! Tačiau nepamirškite pasirūpinti ir savimi. Toks intensyvus darbas gali sukelti nugaros skausmus arba padidinti kraujospūdį. Todėl elkitės su savimi kaip su mėgstamu augalu sode. Rūpinkitės, mylėkite ir leiskite sau pailsėti! Nes sodas turi jus džiuginti!

ką gegužės mėnesį veikti sode ir darže?

Paskelbtas: 06 gegužės mėn. 2024
Rodomas: 76
(Balsai: 0, Įvertinimai: 0)
Palikite atsiliepimą
Nuomonė
Pridėti vieną ar daugiau failų
    mc visa dhl dpd