0

Kaip auginti braškes hidroponikoje?

Hidroponinis auginimas namuose? Ar tai apskritai įmanoma? Žinoma! Nors pavadinimas skamba rimtai, tai labai paprastas būdas auginti braškes moderniai, labai efektyviai ir švariai. Jį taiko profesionalūs augintojai, tačiau šis metodas užkariauja ir sodininkų mėgėjų širdis. Tikrai verta pasidomėti, kaip pasidaryti hidroponinį sodą. Gali paaiškėti, kad tai bus hitas!


Kas yra hidroponinis braškių auginimas?

Tradicinis braškių auginimas neabejotinai yra sunkus darbas. Didelio masto auginimas taip pat susijęs su didelėmis išlaidomis. Taigi nenuostabu, kad daugelis profesionalių augintojų dabar pereina prie hidroponikos. Ką tai iš tikrųjų reiškia? Trumpai tariant, braškės auginamos ne dirvožemyje, o specialiuose pailguose į kubilus panašiuose induose. Viduje yra specialus substratas, pralaidus vandeniui. Čia teka specialus hidroponinis tirpalas, kuris puikiai subalansuoja augalų mitybą. Jame yra puikios mineralų proporcijos, taip pat pH ir druskingumas. Papildomas šio braškių auginimo būdo privalumas yra tas, kad renkame švarias uogas, be to, dirbame ne ant kelių, o patogioje vertikalioje padėtyje. Ar hidroponinis auginimas namuose yra įmanomas? Tikrai taip!


Hidroponinių braškių auginimas namuose – ko jums reikia?

Nors jums reikės tinkamos hidroponikos įrangos, gera žinia ta, kad ji neturi būti brangi. Taip pat galima naudoti namines priemones. Sodininkystės parduotuvėse vis dažniau galima rasti jau paruoštų hidroponikos rinkinių. Kaip pradėti? Patogiausia pradėti nuo paruoštos įrangos pirkimo. Tai bus tarpusavyje sujungtų vamzdžių sistema. Kai kuriose iš jų bus išpjautos skylės, į kurias bus dedami augalai. Kiti užtikrina hidroponinio tirpalo cirkuliaciją. Ko dar reikės? Keramzitas, kuris užtikrins augalams tinkamą drenažą. Ir, žinoma, sodinukai. Nors galima auginti iš sėklų, daug patogiau naudoti braškių sodinukai. Tai taip pat daug greitesnis ir patikimesnis metodas. Daugelis patyrusių augintojų taip pat atkreipia dėmesį į kambario arba šiltnamio poreikį. Šis hidroponinis braškių auginimo būdas leidžia apsaugoti braškes nuo kenkėjų, užkirsti kelią tam tikroms ligoms ir kartu nesijaudinti dėl besikeičiančių oro sąlygų.

Hidroponinis tirpalas – kaip paruošti?

Hidroponiniu būdu auginti namuose neįmanoma, nebent pasirūpintumėte paruošti tinkamą tirpalą. Visų pirma, tam nenaudokite paprasto vandens iš čiaupo. Jis užterštas, jame yra amoniako ir chloro, kurie netinka braškėms. Todėl galvodami, kaip pasidaryti hidroponinį sodą, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti specialų filtrą vandeniui valyti. Taip pat bus svarbu patikrinti pH lygį. Kad braškės galėtų įsisavinti visas reikalingas maistines medžiagas, ji turėtų būti nuo 5,8 iki 6,2. Tačiau didžiausias sunkumas yra išlaikyti tinkamas elementų proporcijas. Todėl verta tiesiog naudoti paruoštus mišinius, skirtus hidroponiniam auginimui.

Hidroponika - kaip pradėti, ką dar galima auginti šiuo būdu?

Turėdami hidroponinę įrangą, pirktą ar paruoštą rankomis, tokiu būdu galime auginti ne tik braškes. Taip verta auginti ne tik braškes, bet ir daržoves, pavyzdžiui, salotas ir prieskonines žoleles. Daugelis sodininkų taip pat vertina šį namų vazoninių gėlių auginimo būdą.

Ar kas nors iš jūsų jau išbandė hidroponiką savo sode? Pasidalinkite įspūdžiais!

Paskelbtas: 18 liepos mėn. 2022
Rodomas: 1112
(Balsai: 0, Įvertinimai: 0)
Palikite atsiliepimą
Nuomonė
Pridėti vieną ar daugiau failų
    mc visa dhl dpd