0

Kaip ir kada genėti rožes?

Kiekvienas patyręs sodininkas žino, kad rudenį rožės neturėtų būti genimos. Geriausia tai daryti pavasarį, o nuvytusius žiedus ir nudžiūvusius ūglius šalinti tik prieš šalnas. Tinkamai genint krūmus išlaikysite sveikus ir užtikrinsite gausų žydėjimą. Kaip genėti puokštines rožes, stambiažiedes rožes ir vijoklines rožes? Perskaitę mūsų straipsnį čia rasite keletą naudingų patarimų šia tema!

Kodėl reikia genėti rožes? Genėjimo nauda

Pirmiausia turėtumėte susipažinti su svarbiausiais šios procedūros privalumais.

  • Tai padeda išlaikyti estetinį augalo pavidalą.
  • Tai svarbu rožių sveikatai ir leidžia pašalinti nudžiūvusias ir ligotas šakas.
  • Tai sustiprina krūmą ir padidina jo gyvybingumą.
  • Tai atjaunina rožes.
  • Padidina žiedų gausą.
  • Turi įtakos žydėjimo laikui (daugiau apkarpymų - vėlesnis žydėjimas).
. Kaip ir kada genėti rožes?

Bendrosios rožių genėjimo taisyklės

Nors kiekvienai rožių rūšiai reikia skirtingo genėjimo būdo, yra keletas bendrų taisyklių. Pirmiausia šių krūmų nereikėtų genėti rudenį, o vegetacijos metu pakanka pašalinti per smarkiai išsiskleidusius žiedus ir šaknų ūglius. Pavasarį reikėtų išpjauti visus silpnus, ligotus ir apšalusius ūglius. Pjūvis turi būti įstrižas, 0,5-1 cm virš lapo mazgo ir visada nukreiptas į išorę. Daugumą rožių reikėtų genėti vieną kartą per metus pavasarį, kol jos dar ramybės būsenoje. Geras orientyras - forsitijų žydėjimo metas. Tai idealus metas rožėms karpyti. Visada naudokite gerai pagaląstą ir dezinfekuotą įrankį ir pasirinkite sausą, saulėtą dieną.

Kaip patartina genėti vijoklines rožes?

Pradėkite jas genėti tik trečiaisiais metais po pasodinimo. Šios rožės žydi pakartotinai. Jas reikėtų genėti pavasarį, o veisles, kurios žydi tik vieną kartą, galima karpyti rugpjūčio pabaigoje, pasibaigus žydėjimui. Genėjimo būdas - palikti kelis pagrindinius ūglius (3-5), o likusius išpjauti. Šoniniai ūgliai nupjaunami 2 lapų mazgų aukštyje nuo pagrindo. Genint stiebus reikia atskirti nuo atramos, o po to ir vėl juos ten pritvirtinti.

Kaip genėti stambiažiedes rožes?

Stambiažiedės rožės žydi ant šiemetinių ūglių, todėl būtina genėti kasmet. Suaugusiems krūmams pasirinkite 3-7 pagrindinius ūglius; svarbu, kad jie būtų jauni ir turėtų žalią žievę. Likusią dalį reikia nupjauti iki pagrindo. Likusių ūglių forma turi būti panaši į puodelį. Tada juos reikia patrumpinti 3-4 akutės aukštyje virš žemės, išlaikant 30 cm aukštį.

Kaip ir kada genėti rožes?

Kaip genėti gėlyno rožes?

Gėlynuose augančių veislių nereikia per daug genėti. Žemus augalus galima apkarpyti maždaug 30 cm aukštyje, o aukštesnius - maždaug 50 cm aukštyje. Krūmo karkasą turėtų sudaryti 5-10 stiebų. Jei žiema buvo ilga ir šalta, būtinai nukirpkite visus pažeistus ūglius, esančius šiek tiek žemiau priedangos vietos. Šis genėjimas leidžia išlaikyti tankų ir estetišką augalą.

Kaip genėti žemę dengiančias rožes?

Šios grupės augalai yra viena iš išimčių, kurių nereikia genėti kasmet. Tačiau jei tai darysime, pašalinsime kai kuriuos seniausius ūglius. Vienintelis kasmetinis tvarkymas gali būti sanitarinis genėjimas, kai pašalinami ligoti ir šalčio ar kenkėjų pažeisti ūgliai.

Kaip ir kada genėti rožes?

Kaip genėti miniatiūrines rožes?

Jų atveju viskas labai paprasta. Kasmet jas tiesiog patrumpinkite iki maždaug 20 cm aukščio virš žemės, ir krūmai jums atsidėkos tankiu augimu ir gausiais žiedais.

Kaip apkarpyti stiebines (štambines) rožes?

Čia galima taikyti panašius principus, kaip ir genint vijoklines rožes. Ūgliai turi sudaryti tolygų vainiką; geriausia juos trumpinti iki 3-4 akučių aukščio. Pavasarį taip pat reikėtų pašalinti visus laukinius ūglius, augančius nuo šakniastiebių. Šoniniai ūgliai taip pat tinkami genėti.

Kaip ir kada genėti rožes?

Kaip genėti angliškas rožes?

Šios rūšies rožių nereikia smarkiai genėti. Kas kelerius metus augalą atjauninkite išpjaudami seniausius ūglius. Kiekvieną pavasarį pakanka iškirpti tik sausus ir pažeistus stiebus ir suteikti krūmui norimą formą.

Paskelbtas: 06 vasario mėn. 2023
Rodomas: 7364
(Balsai: 2, Įvertinimai: 1.0)
Palikite atsiliepimą
Nuomonė
Pridėti vieną ar daugiau failų
    mc visa dhl dpd