0

Šparagų auginimas - viskas, ką reikia žinoti

Šparagai - labai mėgstama daržovė, kurios laukiame beveik visus metus. Šių žalių daugiamečių augalų sezonas prasideda gegužės pradžioje. Deja, nedaugelis žino, kad šparagų auginimas reikalauja daug pastangų. Ne visi žino, kad šparagų atveju turi praeiti keli auginimo sezonai, kad galėtume mėgautis šių daržovių skoniu. Tačiau tai dar ne viskas. Juk sakoma, kad šparagų auginimas yra vienas sudėtingiausių, kalbant apie daugiamečius augalus. Kodėl taip yra? Kuo tiksliai reikia pasirūpinti nusprendus auginti šparagus? Ko būtinai turime nepamiršti? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų apie šparagų auginimą atsakome toliau pateiktame straipsnyje.

Šparagų auginimas

Nuo ko pradėti ruošti šparagus?

Šparagai yra daugiametis augalas, o tai praktiškai reiškia, kad vienas augalas auga metai iš metų. Tačiau reikia pažymėti, kad turi praeiti daug metų, kol pagaliau paragausime šių gardžių daržovių. Taip yra todėl, kad tam, jog būtų galima skinti šparagus, augalas paprasčiausiai turi užaugti. Šparagai, kurių galime nusipirkti parduotuvėje ir kurie pasirodo gegužės pradžioje, yra jauni augalo ūgliai. Jie paprastai vadinami spygliais. Taigi, norėdami mėgautis savais šparagais, turite būti kantrūs, tačiau galiausiai tai atsipirks ir suteiks jums daug pasitenkinimo.

Kokiomis sąlygomis šparagai auga geriausiai?

Auginant šparagus labai svarbu žinoti, kokių sąlygų reikia augalams, kad jie tinkamai augtų. Bet štai gera žinia visiems, norintiems imtis šparagų auginimo: šparagai gerai auga beveik bet kokiomis sąlygomis.

Šparagų auginimo vieta - kokia ji turėtų būti?

Šparagams reikia ne tik tinkamų sąlygų, bet ir tinkamos vietos. Pats klimatas, žinoma, yra svarbus, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jie gerai augs ne kiekvienoje vietoje. Sėkmės raktas ieškant tinkamos vietos šparagams auginti - daigus statyti gerai saulėtoje vietoje.

Tačiau tai dar ne viskas. Nedaug kas žino, kad šparagai ne tik skanūs, bet ir labai subtilūs. Dėl šios priežasties geriausia vieta šparagams sode yra atokiau nuo sodo. Tada būsite tikri, kad persodindami, pavyzdžiui, kitus augalus, nepažeisite šparagų auginių. Sodindami šparagus taip pat turėtumėte pasirūpinti, kad būtų tinkamas drenažas. Šparagai mėgsta vandenį, tačiau jo neturi būti per daug. Vis dėlto svarbiausia prieš sodinimą tinkamai paruošti šparagų lysvę.

Šparagų auginimas

Šparagų lysvės paruošimas

Šparagų lysvės paruošimas, kaip minėta anksčiau, yra vienas svarbiausių žingsnių, kuriuos reikia atlikti nusprendus auginti šparagus.

  1. Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą vietą, kurioje būtų pakankamai saulės šviesos ir tinkamas drenažas.
  2. Tada reikia kruopščiai paruošti dirvą - šio žingsnio negalima praleisti. Turi būti pašalintos visos piktžolės, taip pat kitų augalų liekanos, jei tokių augo. Tam iš pasirinktos vietos pašalinkite visas piktžoles ir augalų liekanas.
  3. Dar vienas elementas, susijęs su lysvės paruošimu šparagams auginti, yra dirvos išpurenimas. Geriausia naudoti kultivatorių, o jei jo neturite, puikiai tiks ir kastuvas. Dirvą reikia kasti maždaug 30-40 cm gylyje.
  4. Kai dirva bus išpurenta, gerai ją papildomai patręšti, pavyzdžiui, kompostu arba mėšlu.

Taip pat svarbu tinkamai pažymėti sėklų guoliavietės liniją arba kraštą. Šiam tikslui galima naudoti, pavyzdžiui, virvutę, ištemptą tarp kuoliukų. Tinkamas lysvės plotis turėtų būti apie 1,2-1,5 m.

Šparagų sodinimas - kaip tai daryti teisingai?

Kai lysvė paruošta, galima sodinti šparagus. Šparagų šaknys sodinamos į ne gilesnes kaip 45 cm gylio duobutes. Pasodinę visus turimus augalus, palaistykite juos - taip šparagai gaus reikiamos drėgmės.

Šparagų auginimas

Šparagų priežiūra - ko reikia nepamiršti?

Vien pasodinę šparagus negarantuojame, kad džiaugsimės gražiais ir sveikais augalais. Kaip ir bet kuriam kitam augalui, šparagams taip pat reikia dėmesio. Pagrindas čia, žinoma, yra reguliarus piktžolių šalinimas. Kai mūsų daigai augs, reikės aprūpinti juos atramomis, ant kurių jie galėtų užlipti. Atramos - panašios į tas, kurios naudojamos, pavyzdžiui, pomidorams, - neleis šparagams lūžti nuo ūglių svorio.

Žemės paruošimas šparagams, taip pat jų sodinimas ir priežiūra užima daug laiko ir reikalauja kruopštumo. Tačiau verta pasistengti, kad galėtumėte ilgus metus džiaugtis gražiu ir gausiu šios itin skanios ir sveikos daržovės derliumi.

Paskelbtas: 16 gegužės mėn. 2024
Rodomas: 38
(Balsai: 0, Įvertinimai: 0)
Palikite atsiliepimą
Nuomonė
Pridėti vieną ar daugiau failų
    mc visa dhl dpd