0

Gegužės mėnesio sėjos planas: išsamus daržovių ir gėlių sąrašas

Gegužę nereikia vargti dėl daigų - sėklas galite sėti iš karto į nuolatinę vietą. Dirvožemis pakankamai įšilo, o šilti orai tęsiasi jau kelias savaites, vadinasi, atėjo laikas sėti daržoves ir gėles. Parengėme jums naudingų sėjos patarimų, kad nieko nepraleistumėte.

Gegužės mėnesio sėjos planas

Kokias daržoves galima sėti gegužės mėnesį?

Prieš peržiūrėdami sėjamų augalų sąrašą, prisiminkite labai svarbią taisyklę! Sėti galite tik tada, kai dirvos temperatūra yra +10 laipsnių ir aukštesnė. Jei dirva šaltesnė, palaukite, kol ji šiek tiek sušils. Šaltoje dirvoje dygimas gali užtrukti ilgai, o kai kurios sėklos gali žūti nesudygusios.

Gegužės mėnesio sėjos planas

Pirmiausia pasėkite morkas ir burokėlius. Jei sėjate sausas sėklas, pirmieji daigai pasirodys po 2-3 savaičių. Tačiau jei prieš sėjant sėklas pamirkysite, morkos ir burokėliai sudygs greičiau. Pamirkykite jas bet kokio augimo stimuliatoriaus (pvz., epino, heterooksino) tirpale 24 valandoms. Tada nusausinkite ant marlės, kad nutekėtų vandens perteklius, ir sėkite.

Kopūstus taip pat galima sėti iš karto į atvirą žemę nuolatinėje vietoje. Geriausia į kiekvieną duobutę įterpti po 2-3 sėklas, jei kuri nors iš jų nepakiltų. Jei visos pakyla, atrinkite stipriausius daigus ir palikite juos augti. Likusius daigus galima persodinti kitur arba išdalyti.

Ankstyvosioms salotoms skirtus ridikėlius taip pat reikėtų sėti mėnesio pradžioje. Atminkite, kad pavėlavus pasėti, kyla pavojus, kad augalas išaugs, pradės auginti stiebą su žiedais ir sėklomis dauginimui. Tačiau skanių traškių šaknų nebus.

Nepamirškite pasėti žalumynų:

Šiems augalams visai nereikia atskiros lysvės. Jie puikiai auga šalia kitų daržovių ir niekam netrukdo.


Agurkus, moliūgus ir cukinijas reikia sėti paskutinius ir būtinai į šiltą dirvą. Šie augalai jautrūs dirvos temperatūrai, o vėsioje drėgnoje dirvoje sėklos gali supūti.

Kokias gėles galima sėti gegužės mėnesį?

Lenkijoje daugelį gėlių galite auginti nenaudodami daigų. Daigai atviroje dirvoje greitai auga, yra stiprūs ir ištvermingi.

Gegužės mėnesio sėjos planas

Sėkite:

Prieš sėdami nasturtas į žemę, sėklas 24 valandas pamirkykite augimo stimuliatorių tirpale. Sėklos turi labai tvirtą luobelę, kuriai reikia drėgmės, kad greičiau atsivertų.

Gegužės pabaigoje galite sėti dvimetes gėles, kurios žydės tik kitą sezoną. Šiemet jos gerai įleis šaknis, sustiprės ir kitais metais atsiskleis visu savo grožiu. Tada tikrai padėkosite sau už įdėtas pastangas.

Gegužės mėnesio sėjos planas

Dvimetės gėlės sėjai:

  • Osteospermum;

  • Neužmirštuolės.

Sėkite auksinuką ir kosmozę, juodgrūdę ir gysločius. Nepamirškite saulėgrąžų - dabar yra daug dekoratyvinių veislių su gražiais didžiuliais žiedais. Taigi tegul jūsų sode ir sklype užauga gausus derlius, apsuptas gražių gėlių!

Paskelbtas: 07 gegužės mėn. 2024
Rodomas: 76
(Balsai: 0, Įvertinimai: 0)
Palikite atsiliepimą
Nuomonė
Pridėti vieną ar daugiau failų
    mc visa dhl dpd